Çarşamba, 12 Eylül
11:00 Istanbul

Canlı Webinar: Klinik Pratiğine 3 Boyutlu Bakış: Teşhis ve Planlamalar

Konuşmacı(lar): Prof. Dr. Kaan Orhan

Lütfen giriş yapın ya da kaydolun

Bu webinara kayıt olmak için, lütfen hesabınıza giriş yapın. Henüz üye değil misiniz? Hemen ücretsiz bir hesap oluşturabilirsiniz.

Klinik Pratiğine 3 Boyutlu Bakış: Teşhis ve Planlamalar

Prof. Dr. Kaan Orhan

Bu sunumda, 3 Boyutlu görüntülemenin klinik pratiğine neler katabileceği çeşitli olgular eşliğinde interaktif bir şeklide tartışılacaktır.

Dental webinar, üç boyutlu görüntüleme, 3D görüntüleme, 3D Imaging, CBCT, teşhis, planlama, software


Yayın şlangıcı: 12/09/2018
Yayın kapanış: 12/09/2021

Konuşmacı(lar)

Prof. Dr. Kaan Orhan

1976 yılında Çaycuma doğumlu Prof. Dr. Kaan Orhan, 1998 yılında Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olmuştur. Mezuniyetini takiben aynı fakültenin Oral Diagnoz ve Radyoloji Anabilim Dalında Doktora programına başlamıştır. Japon Eğitim Bakanlığının (MONBUSHO) vermiş olarak bursu kazanarak 2002 yılına kadar Japonya’nın Osaka Üniversitesi Oral ve Maksillofasiyal Radyoloji Anabilim dalında doktora çalışmalarında bulunmuştur. Dönüşünü takiben 2003 yılında Ankara Üniversitesi’nde Doktora unvanını alarak, uzman doktor olarak aynı birimde çalışmaya devam etmiştir. Aralık 2006 yılında Doçent. Dr. unvanını almıştır. 2007 yılının Eylül ayından itibaren Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi Anabilim Dalı’nda olarak kurucu ve bölüm başkanı olarak görevlendirilmiştir. 2012 Mart ayında Prof. Dr. unvanını alan Kaan Orhan halen Ankara Üniversitesi Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi Anabilim Dalı’nda Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi uzmanı olarak görev yapmaktadır.

Prof. Dr. Kaan Orhan’ın 200’ün üzerinde yabancı makalesi ve 40’ün üstünde Türkçe makalesi bu makalelerden aldığı 2000’ün üzerinde atıfı mevcuttur. Türkiye’de ve Dünyada gerçekleşen uzmanlığı ile ilgili birçok kongreye davetli konuşmacı olarak çağırılmıştır. Maksillofasiyal Radyoloji alanında önemli katılar sağlayan Prof. Dr. Kaan Orhan Avrupa Dentomaksillofasiyal Radyoloji Derneğinin (EADMFR) Yönetim kurulunda olup, Araştırma ve Bilimsel Komite başkanlığı, Aynı Derneği Başkanlığında bulunmuştur (2014-2016). Ayrıca Dünya Dentomaksillofasiyal Radyoloji Derneğinin Bilimsel araştırma komitesi üyesidir. Alanı ile ilgili birçok mesleki derneğinde üyesi olan Prof. Dr. Kaan Orhan, alanı ile ilgili SCI kapsamında olan “Oral Surgery Oral Medicine, Oral Pathology, Oral Radiol and Endod” hakem kurulunda ve yine alanı ile ilgili “Radiology:Open Access” dergisinde Editör yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Bununla birlikte 50 yakın yerli ve yabancı dergi için hakemlik yapmaktadır.

Prof. Dr. Kaan Orhan, 2018 yılında Amerika Mkasilloıfasiyal Radyoloji derneğinin vermiş olduhğu Lincoln R. Manson-Hing Honorable Mention Ödülü, ve 2018 yılı Ankara Üniversitesi Bilim Ödülünü, 2015 yılında TDB Ağız ve Diş Sağılığı 2.lik Ödülü, 2011 yılında “52. Japanese Congress of DentoMaxillofacial Radiology”, 2010 yılında “12. European Congress of DentoMaxillofacial Radiology”, 2008 yılında en iyi çalışma ödülleri ve yine 2008 yılında “European Society of Head and Neck Radiology” kongresi poster 2. lik ödülü almıştır. Bununla birlikte 2008 yılında ” 7. Asya Oral and Maxillofacial Radiology” kongresinde “Yoshida Manufacturing Award” sahibidir.

Uzmanına Sor

Cevap bırakın