1SDEkredisi
Salı, 4 Aralık
18:00 Istanbul

Canlı Webinar: Anteriör Bölgede İmplant Uygulamaları

Konuşmacı(lar): Prof. Cuneyt Karabuda

Lütfen giriş yapın ya da kaydolun

Bu webinara kayıt olmak için, lütfen hesabınıza giriş yapın. Henüz üye değil misiniz? Hemen ücretsiz bir hesap oluşturabilirsiniz.

Anteriör Bölgede İmplant Uygulamaları

Prof. Cuneyt Karabuda

Anterior bölge tek diş eksikliklerinin restorasyonlarında immediat implant uygulamaları, son yıllarda oldukça sık kullanılan bir tedavi seçeneği olmuştur.

Periodontal sağlığın devamı,komşu dişlerde preparasyona ihtiyaç duyulmaması implant uygulamalarını ilk sırada değerlendirilmesine sebep olmaktadır. Ön bölgedeki diş eksiklikleri özellikle genç bireylerde fonksiyonel, estetik ve psikolojik problemlere neden olmaktadır. Diş eksikliklerinin tedavisinde geleneksel yöntemler (hareketli parsiyel protezler, Maryland köprüler, sabit protezler) dışında yüksek başarı oranları sebebiyle osseointegre implantlar kullanılmaktadır. Diş eksikliklerinde implant uygulaması fonksiyonel ve estetik açıdan güvenilir ve öngörülebilir bir yöntemdir.Uzun dönem implant başarısında implant post bağlantısı önemli rol oynamaktadır ve bu bölgede gözlenen kemik kaybı bu bağlantı tipiyle yakından ilgilidir.Peri-implanter sert ve yumuşak dokularda uzun dönem stabilizasyonun sağlanması oral implantolojinin esas hedefidir.Bu amaçla bir çok üretici implant dizayn ve yüzey özelliklerini geliştirmektedir. Bu sunumda ön bölge immediat implant uygulamalarında değişik sistemlerin getirdiği avantaj ve dezavantajlar tartışılacaktır. Yumuşak doku konturunun korunmasında kullanılan geçici restorasyon uygulamaları ve üretim metodları hakkında bilgi verilecektir.


Yayın şlangıcı: 04/12/2018
Yayın kapanış: 04/12/2021

Konuşmacı(lar)

Prof. Cuneyt Karabuda

Prof. Dr. Zihni Cüneyt Karabuda 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesinden mezun oldu. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Oral İmplantoloji Anabilim Dalı’nda doktora eğitimine başladı. 2009 yılında Profesör ünvanını aldı. 2014 senesinde Oral İmplantoloji Ana Bilim Dalı Başkanlığı yapmıştır.Halen aynı anabilim dalında görevine devam etmektedir. Türk Oral İmplantoloji Derneği yönetim kurulu üyeliği ve genel sekreterliği, Türk Dişhekimleri Birliği üyeliği, Istanbul Dişhekimleri Odası Eğitim Komisyonu üyeliği yapmaktadır. Oral İmplantoloji Dergisi yardımcı editörü, Akademik Dental Journal hakemi, Türkiye Klinikleri Dergisi hakemi, Journal of Periodontology hakemi, İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Dergisi hakemidir. SCI expanded kapsamındaki Bilimsel yabancı dergilerde 20’den fazla yayını bulunmaktadır. Ulusal ve uluslararası kongrelerde 70’den fazla konuşma yapmıştır. Oral implantoloji konusunda mezuniyet öncesi ve mezuniyet sonrası eğitimler ve dersler vermektedir. İmmediat implantasyon ve immediat yükleme, kemik greftleri ve biyomateryallerin oral implantolojide kullanımı,sinüs lifting ilgi duyduğu konulardır.

Uzmanına Sor

Cevap bırakın

C.E. Sertifikası

CE Testine girmeden önce lütfen giriş yapıp tüm web seminerini izleyin. Web seminerini izledikten sonra, CE Testini almak ve CE Sertifikanızı yazdırmak için lütfen buraya geri dönün.

Zaten giriş yaptınız ve web seminerini izlediniz mi? Lütfen aşağıdaki düğmeyi kullanarak sayfayı yeniden yüklemeyi deneyin.

Sayfayı yenile

Teste erişimde sorun mu yaşıyorsunuz? Please read the frequently asked questions or contact our support team. Bize bu adresten de ulaşabilirsiniz: support@dtstudyclub.web.tr